Казанлъшки студенти печелят медали в Националната универсиада

183-сантиметровият диагонал на „Казанлък Волей“ Йоана Николова спечели с отбора на НСА златен медал от продължаващата в Стара Загора Национална универсиада. В тима е и казанлъчанката Елица Баракова, която също прибави златото към колекцията си от медали в „Казанлък Волей“.

Събитието се провежда за четвърти път от 8 до 14 май в града на липите, носител на приза „Европейски град на спорта 2017“.

18446617_775433379274445_5264766542502146912_n

Два пъти златни медали в катеренето спечели в старта на надпреварата казанлъчанинът Васил Цветков, бивш състезател на КЕС „Селт“. Васко е сред най-добрите мъже в този спорт и го доказва с първите си места индивидуално и в отборното представяне, с екипа на НСА.

siz_4432_34567843835_o

С медал от пистите пък е студентката във Великотърновския университет Станислава Василева. Бившата лекоатлетка на клуб „Цветанка Христова“ и „Берое“ успя да се пребори за бронзовия медал в нетрадиционната за нея дисциплина мятане на диск и се класира на 5-то място в тласкането на гюле.

18403712_1331418973591697_2694262813985515994_n

Близо 1300 студенти участват в състезанията по 13 вида спорт – футбол, баскетбол, волейбол, лека атлетика, хандбал, тенис на корт, тенис на маса, карате, джудо, кикбокс, катерене, ориентиране и плуване.