Казанлъшки колоездач участва с най-добрите на световното в Шотландия

Николай Колев от колоездачен клуб „Лястовица“ днес стартира на любителското състезание в Глазгоу, Шотландия – GRAN FONDO, част от 2023 UCI Cycling World Championships. Той се състезава в групата на 40-44 годишните, в която са общо 1084 колоездачи.

Gran Fondo (в превод „Голямо състезание“) е масово състезание на дълги разстояния, в което участват всички любители, а не само професионалистите.

В силна конкуренция с най-добрите представители на своите държави, колоездачът от Казанлък завърши на 110-то място. Колев финишира на 5:05 мин. след победителя от Нидерландия Джони Хугерленд.

Общо петима са българските състезатели които участват в най-голямото събитие за годината – Световното първенство по колоездене в Глазгоу, което продължава до 13 август.