Казанлъшки гросмайстор в „ТОП 3“, с точките на вицешампиона!

Гросмайстор Кирил Георгиев спечели титлата на Държавното индивидуално първенство по ускорен шахмат в Дупница. Георгиев завърши с актив от 6,0 точки след седем изиграни партии по швейцарската система. Сашо Николов остана втори с 5,5 точки, а трети се нареди казанлъчанинът Петър Дренчев също с 5,5 точки, но с по-лоши допълнителни показатели. Елица Раева заслужи трофея при жените, след като събра 5,0 точки. Тя се нареди на шесто място в общото класиране. В надпреварата се включиха 51 шахматисти /11 със звания в шахиграта/ от 10 центрове / 50 българи и 1 гръцки състезател/,които изиграха общо 168 партии. Дренчев с тима на „Пловдив“ с ЕЛО-рейтинг 2483, достигна до бронзовото отличие след 4 победи и три ремита/ с точките на вицешампиона/. Точка възпитаникът на казанлъшката школа спечели срещу Иван Тетимов и Марио Вутов/ ШК „Благоевград“/,Радислав Атанасов и ФМ Йордан Стоянов /“София“/,а реми завърши с шампиона ГМ Кирил Георгиев/“София“/,ГМ Венцислав Инкьов /“Дупница“/ и съотборника си ИМ Димитър Мархолев. Половин точка не достигна на 36 годишния казанлъчанин да бъде шампион на България.