„Две от две“ победи за Тодор Ангелов от Казанлък в Шумен

Две победи  подари за рождения си ден казанлъшкият „байкър“ Тодор Ангелов . В неделния и празничен за него ден, Тошко очаквано взе лидерския медал край Шумен. Казанлъшкият „ас“ в планинското колоездене, в „Шуменско плато’2013“ с начало и финал местността „Кьошковете“ след 5 обиколки за „Мъже елит“ и трасе за състезанието ХСО/обиколки/ с дължина 6,1 километра / една обиколка/, очаквано и резонно е първи . Маршрутът бе от умерено тежък до тежък на места , при топло есенно време в природния парк край Шумен. Наградите на местния клуб „Илчов баир“ и Община, казанлъчанинът грабна след 1 час и 53 минути и над 30 км.обиколки, сред близо 13 „мъже-елит“ и общо 63 участници от 17 центрове на атрактивния спорт. Ден по-рано Тодор Ангелов от Казанлък с трикото на КК“Варна“ спечели второто състезание за годината в дисциплината „Крос Кънтри Елиминатор“/ХСЕ/.Между дънери от дървета, след 4-ри четвъртфинала и 4-ма финалисти,след директни елиминации за най-бърза обиколка, Ангелов е отново лидер. В близост до градския колодрум на Шумен, трасето за състезанието „Крос Кънтри Елиминатор“ (ХСЕ) бе с дължина между 500 и 1000 метра с множество атрактивни за публиката препятствия. Дистанцията бе спринтова и за това не бяха включени тесни пътеки (single tracks) или тесни обратни завои. Мястото на старта и финала бе различно, за да се съкрати времето за провеждане.Състезанието включваше само една група състезатели – „мъже 17+“, а сред общо 17 състезатели по лидерски финишира Тодор Ангелов.“Бе атрактивно, с много падания след като дървените препятствия създаваха шоу и атракция за публиката“, допълни националът от града ни. Регламентът за „Елиминатора“/ХСЕ/ включваше стартиране на квалификационен пробег за време по трасето, за определяне на реда на „колобегачите“.След приключване на квалификациите се определи стартов лист. В следващия кръг на същинското състезание продължиха най-добре класиралите се състезатели, които получиха стартови номера спрямо класирането си в квалификационния рунд – по-бързите получиха по-малък номер.В следващ кръг преминаха първите двама финиширали състезатели от всеки старт.Състезателите стартираха подредени в линия, като избора на място за стартиране (в линията) се избираше с предимство на състезателя с по-малък състезателен номер.Подреждането на състезателите след третото място се извършваше спрямо етапа, до който са достигнали и стартовия им номер. В общото класиране взеха участие и дисквалифицираните (DSQ) състезатели, като те заеха място спрямо етапа, до който са достигнали и стартовия им номер. В класирането включиха и нефиниширалите (DNF), както и нестартиралите (DNS) състезатели като се класираха спрямо етапа, до който достигнаха и състезателния им номер, като предимство имаха нефиниширалите спрямо нестартиралите състезатели.