Казанлъшкият талант Цветан Стоянов отново е шампион

Младият казанлъшки шахматист ФМ Цветан Стоянов спечели поредната си шампионска титла. В групата на момчета до 14 години, където Цветан вече се състезава, при жестока конкуренция от 41 състезатели, възпитаникът на „Бургас 64“ е победител на Ускорен шахмат. Цветан натрупа 6 т. от 7 възможни, а  втора завърши съотборничката му и световна шампионка Нургюл Салимова, която остана трета в първенството на Блиц.

Пловдив бе домакин на Държавните индивидуални първенства за момичета и момчета, девойки и юноши до 12, до 14, до 16, до 18 и до 20 години в трите варианта – Стандартен, Ускорен и Блиц. На 15 и 16 април 2017 година се изиграха шампионатите по Ускорен шахмат, а на 16 и 17 април – по Блиц.

В Стандартния шахмат ФМ Цветан Стоянов завърши на шесто място от близо 40 участника, а в републиканската надпревара на Блиц е седми.