Казанлъшките гимнастички с две шампионски титли и две втори места от държавното

2 държавни шампионски титли, 2 вицешампионски места, 7-мо и две 8-ми места като резултат на всекидневен труд в залата и тридневен емоционален състезателен маратон на държавното първенство по художествена гимнастика за Ансамбли, категория Б, завоюваха казанлъшките грации. Треньори на златните ни момичета са Мариана Ламбова и Милена Калайджива.

Републиканската надпревара се проведе от 24 до 26 юни в зала „София“, със съдействието на Българска федерация по художествена гимнастика.

СК „Розова Долина” участва на първенството със седем ансамбъла. В първия състезателен ден на килима излязоха най-малките гимнастички – ансамбълът девойки-младша възраст до 10 г. – Божидара Деребеева, Йоана Митова и Ива Анева.

Въпреки че за повечето от тях това бе първо държавно първенство, момичетата изиграха перфектно своето съчетание и взеха 2-ро място в тази възрастова група.

Три ансамбъла на „Розова Долина“ играха в съботния ден. Отлично изпълниха своето съчетание с бухалки момичета, девойки-младша възраст, формат 2-3 гимнастички в състав: Александра Арсова и Николета Иванова. Те също заеха също 2-ро място в крайното класиране.

Девойките-старша възраст (Симона Далиева, Валентина Карацанова, Катерина Христова и Селин Каларева) заеха 7-мо място след две изигравания с бухалки.

Във възрастовага група Жени, формат 2-3 гимнастички, дебютантките Габриела Паскова и Моника Николова успяха да се класират в почетната осмица и взеха 8-мо място за игра с обръчи.

Неделният, пълен с емоции ден, донесе и най-големите отличия за клуба. 2 шампионски титли и златни медали. Първи на килима излязоха ансамблите възраст Жени. Никол Илучева, Кристина Попова, Йоана Чолпанова и Неделина Неделчева впечатлиха всички присъстващи в залата с визия, игра и класа. Те събраха двубой от 40,316 точки и стана златни медалистки!

Ансамбълът ДСВ, в състав: Никол Братованова, Габриела Чакръкова, Стефани Маринова, Румина Николова, взе 8-мо място успя да се нареди сред първите 8 клуба в страната.

Последни играха ансамблите ДСВ с топки и обръч. Нашите момичета – Магдалена Петкова, Елеонора Буковска и Виктория Паскова изиграха блестящо своето съчетание и грабнаха шампионската титла.