Казанлъчани отново лидери край София в планинското колоездене

Александър Алексиев, от казанлъшката школа с трикото на курортен „Несебър“, спечели убедително и четвъртото състезание по крос кънтри /ХСО/ от Българските серии и остана недосегаем на върха за сезон 2016.Това стана на турнира „Home Mountain Bike Cup“ в софийския Драгалевци , където близо петдесет колоездачи, разделени на два потока, стартираха на две „партиди” на различно разстояние в последната надпревара за сезона по XCO. До този момент Алексиев имаше две победи при мъжете в предишните три кръга от Сериите, просто защото не…участва на едно от тях. Толкова е убедителен през годината този 24-годишен мъж от категорията „елит”, който е сред националите ни в шосейното колоездене!

И този път „бегачът“ от Мъглиж  „натисна педалите“ по своя обезкуражаващ маниер – „газ” веднага от старта! И сега тактиката му сработи, като единствено Емил Стойнев от „София” успя донякъде да му се опъне и в крайна сметка завърши втори, на 1:04.8 мин. Сашо не изпусна водачеството през всичките седем обиколки на трасето – дълго три километра, с денивелация 100 метра, като се движеше с равномерно, но непосилно за всички  темпо – вземаше обиколката за около 12 минути. А трасето не бе никак леко – силно начупено, със стръмен старт/финал, каменисто на места, с къси прави, тясно, със сигурност – по-скоро технично, отколкото какво и да било друго.На всичко отгоре и времето на Витоша бе прекрасно този ден – тихо, слънчево, меко…като терена на места. На почетната стълбичка с медали се окичиха казанлъшките състезатели: Иван Мухтаров, Жеко Стойчев и Николай Костадинов в столицата ,според част от информацията от maxbike.bg за международния старт в Драгалевци.

След финала Александър Алексиев каза: „Доволен съм, че приключвам сезона с победа. Профилът на трасето ми допадна, но ако имаше още една-две по-дълги прави – да дръпне човек, щеше да е съвсем по вкуса ми”.