Казанлъчани най-силни и атлетични край морето, с купи и медали!

Златото при културистите в категорията за младежи до 21 години грабна  казанлъчанинът Красен Караджов / на първата снимка/ от клуб „Леон“ – Казанлък в дебютния за годината турнир за трофея на Бургас-„Малката Мечка”. На второ и трето място се наредиха съответно Валери Ечев от варненския клуб „Велев’’ и Кольо Георгиев от „Радо Джим“ – София. Кристиян Павлов от столичният клуб „Спорт груп’’ спечели турнира по културизъм Купа „Бургас’’ 2013. Софиянецът взе златен медал в категорията за младежи до 23 години. Павлов, който миналата година стана балкански шампион, успя да надвие в оспорвана битка Пламен Кърджалийски от клуб „Радо Джим“ – София и Иван Иванов от русенския клуб „Три Сет’’. При класическия културизъм победител стана Васил Михайлов от клуб „Юнивърсъл“ – София.При юношите бяха отличени Йосиф Стоименов, Мирослав Тодоров и другото казанлъшко момче вицешампионът Марти Небиот „Леон”-Казанлък /на втората снимка вляво/. Най-атрактивна особено за мъжката част от публиката беше категорията „Бикини Оупън” за девойки. Тук журито оцени най-високо софиянката Моника Наумова от София, която надделя над Виктория Ванева от бургаския клуб „Атлант“. С бронза се окичи пловдивчанката Катя Бонева.Победителите и техните подгласници във всяка от шестте категории получиха купа, диплома и парична премия. За първо място наградата бе 300 лв., за второ – 200 лв., а за трето – 100 лв. Организатори на турнира, с участието на над 30 състезатели във „Военен клуб-ДНА“, бяха Българската федерация по културизъм и фитнес и РСКК „Атлант” Бургас с председател Румен Желев. След първия Турнир „Малката Мечка”край морето предстоят  на 20.04.2013 година/събота/ – Купа „Пловдив” – Квалификации за мъже и жени за Балканско и Европейски първенства, на 21.04./неделя/ – Държавно първенство за юноши, девойки и младежи в гр. Карлово и на 27.04 – 28.04.2013 година/събота и неделя/ – Балканското първенство в Пловдив отново с осезаемо казанлъшко присъствие в атрактивния и силов спорт .