И Кристина Гунчева не успя да предотврати загубата от Италия

Националният отбор на България за девойки старша възраст загуби от Италия с 1:3 (25:23, 18:25, 14:25, 16:25), в осминафинален мач на Световното първенство в Бърно (Чехия), игран в местната Метска зала Водова. С най-голям актив за нашите завърши Гергана Димитрова, която отбеляза 16 точки, от които 4 аса. Мира Тодорова пък отбеляза 10 точки в мача. Селекционерът на девойките Димо Тонев опита да раздвижи играта на нашите, като в третия и четвъртия гейм пусна вторият разпределител на отбора Кристина Гунчева от Казанлък Волей. За съжаление италианките играха много по-концентрирано от българките и заслужено се поздравиха с победата. С това младите волейболистки на България загубиха шансовете си за участие в двубоите за 5-8 място, като останаха извън осмицата на Мондиала. От утре те ще играят за разпределение на местата от девето до шестнадесето в крайното класиране на турнира. В следващия мач в петък -28 юни българският тим ще има за съперник Колумбия.