Злато и сребро за казанлъшките „кентаври“!

Рекордните 900 състезатели се включиха в „Националния фестивал по бойни спортове”, който стартира в столичната зала „Универсиада“. За десета поредна година организатор на мащабното мероприятие е Спортната асоциация на МВР. В два дни едновременно се провеждат състезания по карате, джу-джицу и таекуондо версии WTF и ITF. Фестивалът на бойните спортове „Млади приятели на полицията” беше открит от главен комисар Калин Георгиев.Казанлъшките „кентаври”,водени от треньора Николай Богданов,спечелиха два златни и едно сребърно отличие от предпоследното за годината юбилейно състезание.В София със златен медал се поздрави в майсторския клас „А” в категория до 23 кг.-Павел Бояджиев от Казанлък.След три срещи и три победи Бояджиев триумфира с титлата на форума.Отново в майсторския клас в категория до 30 кг.след победа и загуба Стелен Георгиев от „Кентавър” напусна проявата.Христо Богданов от казанлъчани след три победи и финал е вицешампион след загуба от състезател на „Тракиец”/Стара Загора/.Групата на Богданов-младши бе изцяло от старозагорци,които ги победи на три пъти.В „горната категория” до 33 кг. и клас”А” ,казанлъшкият таекуондист Любомир Богданов е с първото място след три победи в зала „Универсиада”.Именно там Николай Симеонов от казанлъшкия клуб по източни бойни изкуства нямаше късмет при жребия.В първата среща загуби от шампиона в категория до 30 кг.
„Повече от доволен съм!Доказахме силата и сплотения характер на отбора,дори нямам глас от вълнение.Следващата седмица сме на последния за годината турнир в столицата-по традиция т.нар.”Коледен”,допълни треньорът на медалистите Николай Богданов.