Жените на ВК „Казанлък“ започнаха сезона със загуба

След почти двучасов оспорван двубой в първия си официален мач от първенството женският тим на „Казанлък“ загуби от гостуващия „Раковски“ Димитровград с 2:3 гейма. Казанлъчанки започнаха успешно с 25:14, но гостенките изравниха геймовете /1:1/ при 26:28. С много малка разлика 25:23 домакините от Казанлък отново поведоха в третата част, за да завършат преди тайбрека с 22:25 за
2:2.

В най-важните заключителни минути на срещата казанлъчанки допуснаха няколко индивидуални грешки, за да загубят мача с 9:15.

През по-голямата част от срещата се игра точка за точка. Старши треньорът Страхил Балов коментира след двубоя, че едно от слабите звена в тима е в посрещането. След лесно взетата първа част нямаше подценяване на противниковия отбор.
Ще успея да вдигна момичетата, най-вече психически, преди двете домакински срещи срещу „ЙЕБ 05“ Шумен и „Левски“ на 4 и 11 ноември, допълва Балов.
За състава на „Казанлък“ днес играха Василена Папанова, Елица Баракова, Йоана Николова, Диана Казакова, Виолина Николова – капитан, Радостина Маринова и либерото Златена Салабашева. Старши треньорът Страхил Балов даде шанс и на по-младите състезателки в отбора – разпределителката Пламена Кораменова, Виктория Ветчакова, Мария Кривошийска и Янита Борисова. В края на продължилата над 120 минути оспорвана среща титулярката Йоана Николова завърши двубоя с контузия.
Снимка: Иван Бонев