Дренчев и Стоянов близо до крайния успех

В к.к.Слънчев бряг „11-ият Международен шахматен мемориал Кесаровски – Станчев“ е към своя финал, който е част от веригата „Балкан Гранд При“. Предстои още ден игра по „швейцарската система“. Времето за контрол е 90 минути за цялата игра с добавяне на 30 секунди на ход. 40 между играчите са със звания има и 14 жени, които ще си разделят наградния фонд от 20 000лв. /10 250 eur/ и специалния приз от 7000лв. Сред 146 състезатели от 13 държави, казанлъчани продължават успешния си ход в един от най-силните български турнири. В петъчния ден на 53-та маса „казанлъшкият двубой-кулминация“ на турнира-„ученик срещу учител“. Цветан Стоянов игра срещу Петранка Драганова в петъчния следобед! Възпитаникът на казанлъшката школа и еврошампион срещу майстора на спорта от града ни! Настоящият играч на „Бургас’64“ максимално затрудни казанлъшката треньорка, която все пак след 4 часа игра победи с 0:1. Преди това малкият Цецо Стоянов спечели в своята възрастова група/до 12 години/ „блиц-турнира“, част от мемориала край морето. Очаквано гм Петър Дренчев миролюбиво завърши реми с гм Любен Спасов. С пет точки и 12 място /на точка от първия/ Дренчев срещна в пореден „гросмайсторски двубой“ Иван Радулов и победи с 1:0, Драганова с ЕЛО /рейтинг/ 2009 „се изкачи“ на 83-то място с 3,5 точки и игра със Станислав Галичек/Чехия/ с по-голям рейтинг 2164 и очаквано загуби с 0:1. С 2,5 точки Стоянов с ЕЛО 1652 бе 112-ти в общото временно класиране преди съботната си предпоследна партия и игра срещу Волфганг Кьобал от Германия с по-голям рейтинг в турнира 1883. Последният е на 46 години и отстъпи на малкото казанлъшко дете, което отново показа стил, нюх към победа и спокойствие. Стоянов е на 96-та позиция в общото подреждане и лидер до 12 годишните с 3,5 точки. Интересното е, че Драганова има същия актив от точки, но е на 98-мо място с по-лоши показатели/“Тайбрек-Бухолц“/ от ученика си. Дренчев е също казанлъшкият лидер в един от най-престижните български турнири-пети / с точките на 4-ия/ с 6 точки,само на половин от първото място. Ето и последните партии на казанлъчани в неделния ден от 9 часа: