Две победи и две загуби за начало

Волейболистките на ЦСКА-Демакс”/София/   победиха   очаквано  „Казанлък Волей”  с 3:1  /16:25, 25:15, 25:21, 28:26/. Това бе и последният мач от допълнителния турнир, който се проведе в столичната зала  „Христо Ботев”. Така „червените” завършиха без загуба в надпреварата, като запазиха лидерската си позиция във временното класиране на дамското първенство на Националната  волейболна лига, с актив от 13 победи, една загуба и 37 точки. Казанлъчанки пък реализираха  по две победи и поражения в турнира, което ги смъкна на трета позиция в таблицата с 31 точки, а те бяха изпреварени от „Левски Волей”/София/. След 14  мача до сега момичетата на Стоян Гунчев от казанлъшкия тим са с 10 победи и 4 загуби и инкасираха позитивно геймово съотношение 35:17. Мачът бе достоен завършек на надпреварата, като желанието за победата от двете страни на мрежата доведе до обрати и интрига до край.  „Армейките”  за пореден път показаха големия си дух, като успяха да се измъкнат от негативното  положение в първата част, когато отстъпиха на съперничките, завършвайки само с 15 точки. Втората част беляза възхода им, като в два последавателни гейма те преклониха съперничките. Третата част бе истинска драма, след като гостите, които изоставаха през цялото време стопиха пасива си и изравниха играта в края на гейма. За тяхно съжаление до тайбрек не се стигна, а след 24:24 по устойчиви на напрежението отново се оказаха  „червените”, които затвориха гейма с  28:26, а с това се поздравиха и с крайната победа.

В  15 кръг от редовния сезон  „Казанлък Волей” е домакин на 30.01.2013 година /сряда/ от 18 часа в мача срещу аутсайдера  „Спартак 96”/Плевен/ в зала „Багира-Арсенал”.