Голям успех за казанлъшката тенисистка Рая Маркова от турнир в Испания

Рая Маркова стана двойна шампионка – на сингъл и при смесените двойки с партньор от Италия в турнира „Киндер + спорт“, който се проведе в Испания.

Казанлъчанката се класира за финалите на сингъл и на двойки на международните финали от веригата в „Рафа Надал Академи“ в Майорка, Испания.

При момичетата до 12 г. Рая Маркова победи на полуфиналите Соня Антчак от Полша с 6:1, 6:1. При смесените двойки Рая Маркова и Филипо Скабури от Италия спечелиха титлата без игра във финала.

За седми пореден път България участва във финалните състезания. Страната ни е представена от осем тенисисти. Участието на български тенисисти на турнира „Киндер + спорт “ е осигурено от Българска федерация по тенис със съдействието на Министерството на младежта и спорта по програмата „Тенисът – Спорт за всички“.

„Киндер+ Спорт“ e международен социален проект на Ferrero Group, който има за цел да даде възможност на максимален брой деца от цял свят да усетят радостта от движението.

Треньори на българчетата на турнира са Владислав Матеев и Стоян Станков.