ГМ Дренчев в „ТОП 5“ сред 130 шахматисти в Македония

Гросмайстор Кирил Георгиев спечели титлата в открития турнир по блиц шахмат „Алкалоид Блиц Оупън“ 2014 в македонската столица Скопие. Георгиев стигна до първото място с 12 точки от  13 възможни, на 2 точки преднина пред Мирослав Милкович (Сърбия) и Трайко Недев (Македония). Седем български шахматисти взеха участие в турнира. С по 9 точки  казанлъчанинът  ГМ Петър Дренчев е с точките на  5-ия / след  8 победи, 2 ремита и 3 загуби/, Сашо Николов – 10-и, а Кирил Бадев – 16-и. В състезанието взеха участие 130 шахматисти/ 27 със звания/ от 6 държави, които изиграха 831 партии  в местния хотел „Континентал”.Сред българския тим Дренчев е с второ най-добро класиране в блиц турнира, а в крайното подреждане „остави зад себе си“ 22 свои конкурента със звания в древната игра.