Втори успех за „Казанлък“ в приятелския турнир у дома

Втора победа записа представителният женски тим на ВК „Казанлък“ в турнира, който продължава до вторник в града на розите. След като загуби първия гейм от столичния „Левски“ с 23:25, отборът на Казанлък се върна играта, изравнявайки за 1:1 при 25:22. В третия и четвърти гейм на срещата домакините от зала „Багира“ успяха да натрупат преднина и при 25:12 и 25:18 да стигнат до категорична победа над миналогодишните вицешампиони в женското волейболно първенство на България. Казанлъшкият тим игра при идентичен състав от предния двубой с ЦСКА и отново бе аплодиран от над 150 фенове на популярната игра. Чрез сайта на тима стотици потребители на живото излъчване са наблюдавали клубното излъчване на домакинския турнир „Багира“, който бе финансиран от президента на отбора Васил Аргиров.

Преди това „Славия“, срещу когото момичетата на Страхил Балов излизат за финален двубой, победи ЦСКА с 3:1. Двата отбора закриват първия за домакините приятелски есенен турнир за жени „Багира 2016“ от 11:30 часа. В първия двубой за деня (от 9:30 часа ) ЦСКА ще играе срещу „Левски“. Срещите са при вход свободен в зала „Багира“.