Волейболни турнири през юни в Казанлък

Отборът на момчета до 13 години на „Казанлък Волей“ остана седми във финалната надпревара между отборите, класирали се за републиканското първенство, на която Казанлък бе домакин от началото на седмицата. По същото време Етрополе прие държавните финали при момичета до 13г., отново с участие на наш състав. Тук момичетата на Лариса Китипова са пети след 3 загуби и две победи.В дните в навечерието на поредния волейтурнир в Града на розите отборът на Въча (Девин) за девойки младша възраст се отказа от участие в зоналните турнири, даващи право на директни квоти за републиканското първенство за тази възраст.Волейболистките на Девин бяха поставени в Първа зона в Казанлък, като след отказа им да се явят, в този турнир остават само три отбора – Казанлък Волей, Арда (Кърджали) и Пирин (Разлог). Зоната в Казанлък стартира и по-късно от останалите, като мачовете ще бъдат на 1 и 2 юни.По регламент само първият от всяка зона получава директна квота за републиканското първенство, в което участват 8 отбора. Вторият и третият от зоните продължават борбата, съответно на турнир на „вторите“ и турнир на „третите“. През юни Казанлък отново ще събере волейболни агитки от цялата страна, тъй като градът ни беше посочен за домакин на множество турнири с местно участие.От 11-12 юни СК „Арсенал“ ще стане домакин на финали и при момичетата до 15г. с участие на шест отбора, като другият център на надпреварата ще бъде в София, където други шест тима ще спорят за медалите в тази възрастова група.След 20 юни стартират финалите на републиканските първенства за миниволей момичета и момчета, отново в Казанлък.