Валентин Цветков отново превзе върха на копие в държавния шампионат за старша възраст

Поредна титла на копие при юношите старша възраст добави към колекцията си на копие състезателят на ЛК „Цветанка Христова“ Валентин Цветков. Той хвърли уреда на 57,87 метра, което му отреди първо място от 19 съперника в сектора на приключилия вчера национален шампионат за старша възраст на писта за 2016 г. Първенството се проведе на стадион „Васил Левски“ в София, а много от новите шампиони са първенци в останалите възрастови групи.  Валентин спечели единствения медал за казанлъшката школа в атлетиката и остана четвърти в хвърлянето на диск.  Съотборникът му Стефан Оджаков е с 10-то място на гюле и 19-ти на диск.

От 38 атлети в спринта на 100 метра възпитаникът на Петя Пендарева Иван Йовчев, който направи последното си бягане с фланелката на СКА „Пендарева“ , приключи шампионата с 11-то място и резултат 11,46 сек. Даниел Шуманов е 16-ти, преодолявайки 165 см. в скока на височина.