България завърши балканския шампионат със 17 отличия

Балканският шампионат за мъже и жени в Стара Загора на 20 и 21 юли завърши със 17 медала за българските атлети, съобщава електронното издание на списание „Атлетика“.

Националите взеха 5 златни, 5 сребърни и 7 бронзови отличия в надпреварите на стадион „Берое“ и полигона за хвърляния, където се проведоха състезанията на диск и чук.

Титли за родния отбор завоюваха Инна Ефтимова (100 м и 200 м), Мирела Демирева (скок височина), Митко Ценов (3000 м стипълчейз) и Радослава Мавродиева (гюле). Две втори места има Габриела Петрова в хоризонталните скокове, Денис Димитров остана на 0.01 секунда от титлата на 100 м, Ива Александрова е сребърна медалистка на седмобой, а Момчил Караилиев взима петия сребърен медал за България на троен скок.

Бронзова позиция имат Марк Славов (копие), Георги Цонов (троен скок), Иво Балабанов (3000 м стипълчейз), Денис Ерадири (скок дължина), Карин Околие (200 м), Денис Димитров (200 м) и щафета 4х100 м жени в състав – Виктория Георгиева, Радостина Стоянова, Карин Околие и Инна Ефтимова.

В генералното класиране по медали България е на пето място след Румъния (9-8-6), Гърция (8-9-5), Сърбия (8-2-2) и Турция (5-6-8).

Всичките страни членки на АБАФ (Асоциацията на балканските атлетически федерации) участваха в шампионата в Стара Загора, а само Бивша югославаска република Македония и Грузия не взеха медали от състезанието.