Бихме „сините“,с поглед към медалите и за Купата!

Дебютантът “ Казанлък Волей  за първи път в историята си победи  в официална  среща  ,,Левски Волей,, (София),воден от казанлъчанина Радослав Бакърджиев, във втория състезателен ден от женския турнир за Купа  ,,България,,. След като преди пет  дни двата тима играха в София, в  среща от Група „Б”  пред претъпкани трибуни в зала „Багира-Арсенал”,  пред  погледа  на  Данчо  Лазаров  и  Димо Тонев, казанлъчанки надиграха убедително  „сините”  с 3:0 (25:21, 25:14, 25:15). Казанлък  за първи път в най-новата си спортна история домакинства на Турнира за националния трофей.  „Левски Волей” и „Феникс 09” (Шумен) ще определят другия полуфиналист от групата утре в директен двубой,след като „Казанлък Волей” е на полуфинал.Навръх  българския празник  Баба Марта в петък са двата полуфинала между 4-те най-силни за националния трофей от 16 и 18 часа в казанлъшката зала. Софиянки започнаха мача със страхотна игра в защита и докъм десетата точка имаха преимуществото в първия гейм.  Мощната подкрепа от  страхотната публиката бе допълнителният и необходим играч на казанлъшкия тим,който  с отлична игра на своята разпределителка Кристина Гунчева, която организира атаката на своите и  резултът бе „обърнат”  за крайното 25:21.  Във втория гейм надмощието на домакините беше пълно.  С много добра игра в нападение те натрупаха солиден аванс, а най-резултатната в гейма Славина Колева с бомбен удар го затвори при 25:14,независимо че се възстановява от контузия на ръката. Дори и при отсъствието на националката Веселина Григорова  хегемонията на тима воден от Стоян Гунчев и Лариса Китипова  продължи и в третия гейм.  Асистирана все така ефективно от Гунчева, Колева продължи да бележи точка след точка.  Добре й пригласяше и капитанката Ася Динова,добър мач направи иначе плахата Дани Найденова.  Именно опитната  Ася  постигна последната точка с блокаут за 25:15 и взриви трибуните.Почти целият тим на футболния „Розова долина” аплодираше чаровните волейболистки,а фен-клубът на ЦСКА бе част хореографията на мача.Топреализатор на мача стана Славина Колева с 14 точки за Казанлък, следвана от  съотборничките й   Дани Найденова с 12 и Ася Динова с 11.  С 11 бе и най-резултатната измежду  „сините” – Гергана Петрова.  С най-високата статистическа оценка измежду всички на терена бе разпределителката на победителките Кристина Гунчева.Казанлъшкият тим изглеждаше така:Ася Динова-капитан,Кристин Колчагова-либеро,Кристина Тотева,Кристина Гунчева,Дани Найденова,Славина Колева и Виолина Николова.В четвъртък от 17,30 часа играем последен мач в групата със „Спартак 1996”/Плевен/.В среща от Група  „А”, пред пълни трибуни в казанлъшката зала , сред които и шумна пловдивска агитка, „ЦСКА-Демакс” и  „Марица”/Пловдив/ изиграха зрелищен мач, в който шампионките надделяха с 3:2 (21:25, 25:22, 17:25, 25:21, 15:12).  Въпреки загубата, настоящият носител на трофея –„Марица” стана първият отбор, който си осигури участие в полуфиналите.