Без медал от Купата, до дни започва първенството

Волейболистките на  „Варна ДКС“ се класираха за финал в турнира за Купа България при жените, след победа над тима от Казанлък с 3:0 (25:22, 25:16, 25:20)  в полуфинален мач от надпреварата, който се игра в Двореца на Културата и спорта в морската столица. Първият гейм бе най-оспорван, а успехът за варненки им „даде криле“. Във втората част те поведоха ударно с 9:2, увеличиха аванса си и оставиха розите на едва 16 точки. Домакините запазиха стабилност и в третата част, като отново имаха водеща роля и изковаха крайния успех за 70 минути игра. С това съставът на Казанлък отпадна от турнира, като за финалната му фаза се класираха съставите на „Варна ДКС“ и „Марица“ Пловдив.

Идната седмица се възобновява първенството в НВЛ, като в 8 кръг „Перун“ Варна гостува на ВК „Казанлък“. Вторият полусезон започва от 4 февруари. Ще бъдат изиграни общо 7 срещи.

Снимка: Иван Бонев