„Шори Доджо“ с медали от Национална Купа в Габрово

На  провелата се на 30 и 31 май 2015г. IV-та Национална Купа по Шотокан Карате – до, гр. Габрово, в надпреварата за медалите уастваха близо 270 каратеки от цялата страна. Карате клуб „Шори Доджо”/Казанлък/ също взе участие с общо 23-ма състезатели в различни възрастови групи,  като спечели общо 19 медала.
В събота се проведе надпреварата при жените и мъжете, където треньора Илиян Дянков взе първият златен медал за клуба в дисциплината „ката“. Боян Петров се класира първи в дисциплината „Асай Рю Ката“ и  втори на „ката“, а  в дисциплината „кумите над 80кг.“ Петър Захариев взе бронзов медал.
В неделя, се проведе състезанието за по-малките, където в различните възрастови групи резултатите са следните:
В дисциплината „ката“  златни медали спечелиха Самуил Гигов, Петя Петрова и Мирослав Бончев, сребърни медали за Иван Тодоров, Даниел Тонев, Ан-Мишел Христова и Данаил Караиванов.
В дисциплината „кумите“ златните медали са за Даниел Тонев и Христо Кокалов, Георги Тонев взе среброто, а с бронза се закичиха Георги Христов, Петя Петрова, Ан-Мишел Христова, Красимир Костов и Иван Драголов.
Следващото състезание на каратеките ще бъде в началото на месец ноември, когато ще се проведе 12-ти международен Шотокан турнир „Шисейкан“.