Хърватките прекъснаха серията от успехи на ВК „Казанлък“ в Италия

След четири поредни успешни срещи за ВК „Казанлък“ в силния международен турнир в Италия, в решителния двубой за място за „ТОП 4“ срещу националния отбор на Хърватия настъпи обрат. Младият тим на „Казанлък“ загуби с 0-3 (14-25/17-25/19-25), а в „малкия финал“ днес отстъпихме с 0:3 и на италианския „Чионс“/(11-25/25-27/11-25).

В първите два дни – на 26 и 27 март, отборът ни, воден от треньорите Деси Величкова и Краси Кънев, се изкачи на лидерското място в своята група, побеждавайки националния отбор на девойките старша възраст на Словения с 2:1 гейма и италианския „Сан Сиро Комо“ с 3:0 (7-25/10-25/1-25). Женският отбор на волейболен клуб „Казанлък“ бе едноличен водач в класирането на група „А“ при девойки до 19 години. Тимът ни записа победи с 2:1 гейма над отбора на домакините „Домовип“ и се наложи и над словашкия „Биликова“ с 3:1.

16 отбора, само в женското направление, се конкурираха с казанлъчанки. Домакин на проявата, провеждаща се за 34-ти път, бе градчето Порденоне, в североизточна Италия. Националните отбори на Словения, Германия и Хърватска се впуснаха в състезанието, италиански отбори, както и участници от САЩ, Израел и Словакия. Над 500 спортиста от 12 нации, пред над 10 000 зрители изиграха 88 мача.