„Розова долина“ с успешен старт на първенството

С минимална победа 1 :0 над „Спартак-С 94″розите стартираха участието си в новото футболно първенство на Югоизточната „В“ група.
Двубоят започна с очакван натиск към вратата на пловдивчани. В първите 10 минути те бяха буквално „натикани“ в наказателното им поле от „розите“, но отново се прояви старата слабост от контролите- липсата на точно завършващо подаване и отбелязване пред гола.  Опитният Иван Чергев и защитникът и новак в тима  Диян Димов бяха близо до попадение. От своя страна, „гладиаторите“ от пловдивския южен квартал „Кючук Париж“, се отчетоха с  хубав удар на Атанас Паскалев от границите на големия пеналт в 40-ата минута.
След почивката, домакините продължиха да диктуват темпото на играта и усилията им бяха възнаградени в 52-ата минута, когато Чергев изведе с техничен пас в “ чешка уличка“  дефанзивния Димитър Вакавлиев, бързакът надбяга защитата на „Спартак – С 94″/Пловдив/ и чукна топката вдясно към абсолютния за „розите“ дебютант  Ангел Костов /с картотека буквално в „12 без 5“ от „Верея“-Стара Загора /, за когото остана само да я  „добута“ в опразнената врата  на капитана на гостите Петър Начев за крайното 1:0 ! Този гол освободи психически домакините и само две минути по-късно Николай Стоичков имаше идеална възможност да реши мача, след като изскочи сам срещу вратаря на гостите, но ударът му срещна тялото на Начев.“Розите“ пропуснаха „златна“ възможност в 76-ата минута на мача, когато отново „таранът“  Чергев бе оставен непокрит след подавена на игралия перфектно Вакавлиев, но ударът му с глава мина над рамката на вратата на пловдивчани. Две минути по-късно, Стоичков изскочи зад защита на гостите, но бе спрян с несъществуваща засада от страничния съдия от далечната страна. В края на срещата, в 89-ата минута, влезлият като смяна играч от пловдивския стадион „Тодор Диев“- Веселин Отман пропусна да отбележи и да донесе равенството за гостите. Последните бяха надиграни от местния тим пред над 250 души на „Севтополис“, с двама дебютанти като титуляри и кадрови проблеми /липсваха  в началото Николай Цонков, Петко Георгиев, Владислав Калайджиев,Тодор Динчев, Григор Георгиев и напусналия Иван Колев/. В тази първа среща за сезона и първа победа за Югоизточната „В“ група, „Розова долина“ игра така: Тодоров, Нейчев-капитан, Димов,  Христов /  Николай Цонков/, Вакавлиев, Иван Цанков, Апостолов, Николай Стоичков, Иван Чергев, Колев /Петров/,Костов /Николай Георгиев/.
Следващата седмица казанлъчани гостуват в Свиленград на стадион „Колодрума“, а на 22 август приемат на своя стадион новака в групата ОФК „Карнобат“.