„Розите“ с шест гола в домакински мач

С изразителен резултат 6:1 ФК „Розова долина“ разгроми гостуващия тим  ОФК „Сливен – 2000“ в среща от 8-ми кръг на футболното първенство на Югоизточна „В“ група. Две от шесте попадения за „Розова долина“ бяха отбелязани в първото полувреме на срещата, която започна с гол за гостите, минути след първия съдийски сигнал. Още в 11-та минута обаче „розите“ съумяха да изравнят чрез Цветан Николов от пряк свободен удар. Автор на третият гол за „Розова долина“ е Иван Колев, малко след почивката. Точни за домакините бяха Николай Стоичков и отново Иван Колев, а последния шести гол  реализира Кристиян Петров в 81-та минута.

След дълго отсъствие от терена се появи опитният защитник Милен Христов, а близо месец от терените, заради контузия, ще отсъства Теодор Кьосев.

Първото полувреме на двубоя със „Сливен – 2000“, по различни причини, пропуснаха Атанас Апостолов, Владислав Калайджиев и Иван Чергев.

Със спечелените нови три точки „розите“ се изкачват на 10-то място в таблицата с общо 9 точки актив. В следващия девети кръг „Розова долина“ почива, а седмица по-късно посреща, отново у дома, силния тим на „Марица” Пловдив, който оглавява временното класиране в групата.

Малко преди началото на двубоя бе представена и напълно обновената съблекалня за футболистите от ст. „Севтополис“, ремонтирана със средства на спонсори.