Първа победа за българките в Чехия, Елица Баракова с най-добро представяне от казанлъчанки

Първа победа записа националният отбор на България за девойки старша възраст  при участието си в група Е от световните квалификации, след като се наложи с драматичното 3:2 над Австрия в чешкия град Тишнов. Новината съобщи сайтът bgvolleyball.com.
Волейболистките на селекционера Петър Дочев изоставаха с 0:2, като във втория гейм пропиляха преднина от шест точки. След това успяха да намалят пасива си, за да се стигне до драматичния четвърти гейм, в който показаха характер и вкараха мача в тайбрек след 29:27.
В тайбрека българските момичета показаха класата си и поведоха набързо с 6:0, с което нямаха повече проблеми в мача.
След първия гейм селекционерът направи  промени и на мястото на разпределителката Мирела Шахпазова пусна казанлъчанката Василена Папанова.
Най-резултатна бе капитанката Гергана Димитрова, която записа 32 точки (1 ас, 2 блокади, 50 % в нападение), а Мирослава Паскова добави 16 (1 блокада, 33 % в атака). 8 точки към сметката на своите прибави другото казанлъшко момиче в състава на българките – Елица Баракова, срещу пет за Василена Папанова. Тереза Иванова направи общо три, а Йоанна Николова остана в статистиката с точка за българския тим от първия му мач срещу австрийките.
Утре, отново от 16:00 ч б.в. България играе с Дания.