Отпадаме драматично за националния трофей

Отборът на ОФК „Несебър“ записа успех като гост с общ резултат 5:7/2:2 след 90 минути игра над тима на „Розова долина“ в среща от Областните елиминации в турнира за Купата на България на стадион “Севтополис“. Двубоят завърши наравно 2:2 в редовното време, като домакините осъществиха мини-обрат в резултата, след като губеха с 0:2. След динамичен двубой, безобразно слаба съдийска „тройка“ и поне едно полувреме пороен дъжд, „розите“ сътвориха обрат и заслужиха аплаузите на феновете. Последните бяха учудващо много /имайки предвид същността на делничния мач /, с факли и с невиждана до сега хореография под дъжда.

Двубоят започна успешно за гостите, които нанизаха две попадения в самото начало на двубоя. Живко Димов откри резултата в полза на “делфините” от курортен Несебър /останаха и съмнения за засада/, а малко по-късно Руслан Господинов удвои – 0:2, след грешка на защитата ни и прехвърлена топка над Алаксандър Петрунов. Превъзходството на ОФК „Несебър“ бе осезаемо в тези минути, като момчетата на Николай Русев – „Джангъра“ пропуснаха още няколко положения. В 20-ата минута “розите” върнаха едно попадение, чрез Пламен Колев – 1:2 , след асистенция на „новака“ Ангел Костов /ударил и две греди/ . Попадението повиши тонуса в играта на домакините и те успяха да изравнят владението на топката. При този резултат приключи първата част.

През второто полувреме “розите” се опитаха да достигнат до равенството. Усилията им дадоха резултат в 80-ата минута, когато Ангел Костов се разписа след хубав пас на Григор Георгиев – 2:2 под проливния летен дъжд. До края ново попадение не падна и редовното време приключи при равенство 2:2. Двата отбора преминаха към изпълнение на дузпи, а гостите от Несебър бяха по-точни, като реализираха всичките си пет удара от бялата точка. Пламен Колев пропусна за “розите” отново след греда, Диян Димов, Иван Чергев и Ангел Костов вкараха хладнокръвно. Лъчезар Ангелов реализира победната дузпа за “делфините”.

В следващия етап от турнира ОФК „Несебър“ ще се изправи срещу тима на „Загорец“ (Нова Загора). От тима на „Севтополис“ като титуляри не излязоха Цветан Тодоров, Милен Христов,Владислав Калайджиев, Николай Стоичков, Кристиан Петров, Григор Георгиев и Иван Цанков.

Следващата среща за „Розова долина“ /трети кръг в Югоизточната „В“ група/ е тази събота от 18:00 на стадион „Севтополис“, срещу новака в групата ОФК „Карнобат“.