Нови две балкански титли за децата на „Селт“ от Румъния

През почивните дни в румънската столица Букурещ се проведе балканско първенство по спортно катерене за деца, юноши и девойки в дисциплините „боулдър“ и „трудност“. Включиха се над 80 участника от Румъния България, Сърбия и Украйна. Съревнованието се проведе в спортната зала „Ескалада“. В оспорвана конкуренция в групите при децата до 9-годишни и до 13 години, казанлъшките спортисти завоюваха две купи и 14 медала. „Селт“ си имат балканска шампионка по „боулдър“ при до 9 годишните в лицето на Диляна Славова, а шампионска титла при до 13-годишните момичета завоюва Йоанна Недялкова, в същата дисциплина. Деляна и Йоанна имат първо място в комплексното класиране, а на „трудност“ са втори. С три втори места до 9-годишни момичета е Радина Димитрова, а сестричката й Полина е с две шести и едно седмо място. При по-големите/до 13 г./ Десислава Димова и Иван Бонев спечелиха по три бронзови медала, а Десислава Славянова е с две шести и едно седмо място. В класирането при момчетата Георги Лалев има три шести места.