„Левски“ тотално надигра „Казанлък“

Волейболистките на „Левски“ София  победиха като домакини „Казанлък” с 3:0 (27:25, 25:16, 25:13) в мач от осми кръг на женското първенство, игран в столичната зала „Христо Ботев”.

„Сините” постигнаха осма победа от осем мача, като са водачи във временното класиране с 23 точки. Тимът на Казанлък остава на четвърто място в таблицата с четири победи, четири загуби и 8 точки.

Казанлъчанки стартираха отлично, като играта бе напълно равностойна. „Розите” не дадоха възможност на домакините да затворят гейма, като играта излезе след 25-та точка. В останалите две части волейболистките на „Левски” доминираха.

За „Казанлък” Йоана Николова завърши с най-голям актив с 11 точки, а Тереза Иванова е  с 10 точки.

Следващият мач за момичетата от зала „Багира” е на 5 декември в Казанлък.

Теч в зала „Асеновец” в Сливен е причината за промяна за двубоя между волейболистките на Сливен и Казанлък, съобщи сайтът bgvolleyball.com.

По програма, сливенки трябваше да бъдат домакин, а двубоят да се играе на 6 декември (събота). След проблематичната ситуация, Казанлък се съгласи да приеме срещата.

Двубоят започва от 18:00 ч.в СК „Арсенал”, зала „Багира”.