Женският тим на „Казанлък“ гостува на „Бургас 2007“, воден от бившата им треньорка

Волейболистките от „Бургас 2007“, водени от бившия треньор в школата на Казанлък Ваня Соколова, посрещат днес тима от града на розите. Срещата е в спортна зала „Младост“ от 16:00 часа. Дербито на 8-ия кръг в НВЛ при жените е с вход безплатен. Седмица по-рано, навръх студентския празник, казанлъчанки постигнаха нова победа в шампионата при гостуването си на „Славия“ . „Розите“ надиграха славистките с 3:2 в столичната зала „Панайот Пондалов“, в мач от седмия кръг и така записаха своя 4-ти успех за сезона.
В междинен кръг, отборът на „Бургас 2007“, който е абсолютен дебютант във волейболния елит, надигра като гост друг новак – „Спартак“-Варна с 3:0 гейма.
С 3 победи и 3 загуби бургазлийки днес заемат петото място във временното класиране.
„Двубоят с опитния отбор на „Казанлък“ е изключително важен за нас. Водим битка за четвъртото място. Вярвам, че момичетата ще зарадват бургаските привърженици на волейбола“, заяви за местните медии президентът на ВК „Бургас 2007“ Георги Делчев.