ГЕРБ-Казанлък награди победителите в двудневния спортен празник

С награждаване на победителите от тенис турнира, завърши двудневният спортен празник организиран от ГЕРБ-Казанлък. Вчера старт на надпреварите по футбол, стрийт фитнес, волейбол и маратонно бягане дадоха евродепутатът от ГЕРБ/ЕНП Ева Паунова, председателят на Националния предизборен щаб на ПП ГЕРБ и зам.-председател на партията Цветан Цветанов и кандидатът за кмет втори мандат кмет на Община Казанлък Галина Стоянова.

В тенис турнира взеха участие 62 участници, разпределени в 31 отбора в 5 групи. Днес се състоя втората фаза на груповия турнир, където бяха определени полуфиналистите. Отборите, които бяха класирани на първо място в своята група, формираха полуфиналната четворка. Победители в турнира станаха двойката Илайда Юзтюрк и Митко Костадинов, които получиха купа и парична награда от 200 лв. Второто място с купа и награда от 160 лв заеха Йовка Караиванова и Йордан Жерков. На 3-то място се класира двойката Йоана Маринова и Добрин Добрев, които получиха купа и парична награда от 120 лв. Наградите бяха връчени от кандидата за общински съветник от листата на ПП ГЕРБ Галин Иванов и кандидата за кмет на втори мандат на Община Казанлък Галина Стоянова.

Турнирът по футбол, състоял се вчера, също предложи на зрителите много позитивни емоции. Носител на купата стана отборът на „ЦСКА”,който получи  футболна  топка. Второ място в класирането зае отборът „Феникс”, състезателите на който също получиха медали и топка. На трето място се класира отбор „Видими резултати”, чийто състезатели, освен  бронзовите медали, получиха и футболна топка. Четвъртото място зае отбор „Сити”. Състезателите му получиха грамоти, подписани лично от Цветан Цветанов. Бяха раздадени и индивидуални награди  – за най-добър вратар на турнира бе определен Владимир Тенев от отбор „Сити”. Наградата за най-добър играч получи Мариян Василев от „Видими резултати”, а голмайстор на  турнира стана Стоян Груев от „Феникс”.

Зрелищно шоу направиха участниците в стрийт фитнес състезанието. Те бяха разделени в две възрастови категории до 16 г. и над 16 години.  В малката категория имаше двубой на пряка елиминация между класиралите се на трето място с еднакъв брой точки. Така победител станаМатю Донев, второ място зае Чавдар Луков, а на трето се класира Русан Симеонов. Спечелилите турнира получиха, колан , тежести за крака, стойка и ръкавици. В категорията над 16 г. първенец стана Христо Митев. На второ място се класира Теодор Владов, а на трето – Илиян Панайотов, който победи в пряка елиминация Богдан Митев. Освен купа и медали, победителите получиха също уреди за стрийт фитнес – тежести за крака, лост и жилетка с тежести. Загубилите преките елиминации получиха грамоти.

Изключително оспорвани мачове имаше и във волейболния турнир.

Класирането по отбори е:

1-во място – „Лъвчетата” – наградени с купа, медали, волейболна мрежа и топка

2-ро място – „М+С Хидравлик” – наградени с медали топка и наколенки

3-то място –  „Формация 511” – наградени с медали и волейболна топка.

В състезанието бяха отличени индивидуални играчи. Най-добър разпределител и изпълнител на сервиз – Мартин Иванов, най-добър блокировач -Васил Чилов и най-добър нападател – Васил Семерджиев. Отличените получиха грамоти, подписани от Цветан Цветанов. Наградите бяха връчени от кандидата за общински съветник от листата на ПП ГЕРБ – Казанлък Боян Каличков.

Маратонското бягане се състоя по маршрут от футболното игрище до детското автоградче по изцяло обновените, тази година, път и велоялея Казанлък – Енина. Общото разстояние, което пробягаха състезателите, бе 4 км.  На победителите бяха връчени купа и медали, както и предметни награди. Първи в бягането прекрачи финалната линия Стефан Перков, който освен златния медал и купата, получи ваучер за пазаруване в магазин за спортни стоки на стойност 100 лв. Втори в класирането стана Виктор Младенов, чиято награда бе ваучер за пазаруване в магазин за спортни стоки от 50 лв.  На 3-то място в бягането финишира кандидатът за общински съветник от листата на ГЕРБ Даниел Цокев, който получи тениска.

Купуването и продаването на гласове е престъпление!