Шест медала за катерачите в купата на Стара Загора

В Деня на народните будители – 1 ноември, катерачите на клуб „Селт“ взеха участие в купа „Сърнена гора“ Стара Загора по спортно катерене за деца до 11 г. Участниците от Казанлък спечелиха общо 6 медала и в двете дисциплини – „трудност“ и „скорост“. При 7-годишните Николета Ванкова завоюва два сребърни медала. Александра Димитрова (при 9 г.) също завърши с два сребърни медала. В дисциплината „скорост“ Анна-Мария Бонева (11-годишни) спечели сребърен медал, а в „трудността“ остана на 5-то място. Нейната съотборничка Калина Арабова е 4-та на „трудност“ и 5-та на „скорост“. При момчетата до 11 г. Иван Попов взе бронзов медал в „скоростта“,а на „трудност“ е четвърти.
Следващата неделя, по-големите катерачи ще премерят сили в Държавно първенство по спортно катерене в дисциплината „трудност“ във Велико Търново.