„ТОП 5“ за Миро Гешев в монголската столица на Чингис хан

Радослав Великов влезе за първи път в ролята на треньор и се върна с медал от  Отворения  международен турнир по свободна борба в Монголия.  В  престижаната и силна проява в столицата Улан Батор участваха  общо  над 200 борци от  над 10 държави. За  „тройката „ на почетната стълбичка наградният фонд бе 3000 долара. Отличие спечели носителят на пояса „Дан Колов“ Леонид Базан, който в “малкия финал” в категория  до 74 кг. срази руснак с 3:0. Великов, с прякор  „Танка Руди”, също се бори на „Дан Колов“, но се контузи и замина за Улан Батор като треньор. Другият ни представител в Монголия  казанлъчанинът  Мирослав Гешев (97 кг.) остана пети от  5 нации и 11 борци . Секунди преди края той позволи на китайския си съперник Заан Тсагаан  да вземе решителната точка за 4:5. В дебютния си двубой  Гешев  надделя над японеца  Южи Фукуи с 3:1 и загуби в следващия от  Ганзориг/ Монголия/, който  е и вицешампион  в Улан Батор.От турнира нашите се прибраха  „смазани”  и не толкова от самите схватки, колкото от пътуването. След  „битките” на тепиха на „Монголия Оупън’2014” , „трикольорите” са 6-ти от 9 страни в свободния стил. Полетът им до Москва продължи  7 часа, а след това се наложи да чакат 9 часа на летище „Шереметиево” самолета до София. От понеделник националите ни се присъединяват към лагера на отбора в Банско.