„ТОП 10“ за Цецко, седми в дебютен турнир при по-големите

Завърши 7-мият детски шахматен  турнир за купа “Полипост”, част от веригата “Купа на България” В турнира взеха участие рекорден брой състезатели – 153 от близо 30 клуба от страната. След общо  515  партии над „черно – белите квадрати” носители на купа “Полипост” станаха : до 14 г. – Явор Тодоров от ШК  „Локомотив” София и до 10 г. Гергана Пейчева. Казанлъшката надежда в древната игра – Цветан Стоянов е в „ТОП 10” на силния турнир в София. Даже и в групата на по-големите „7А” Стоянов е седми от общо 76 участника след  4 победи, 2 ремита и една загуба. Победа не достигна на Цецко отново да грабне поредната си купа, след  5 точки и пети по рейтинг с ЕЛО 1900. Играещият за „Бургас 64” малък казанлъшки ученик, миналогодишен  носител на трофея, надделя над Лора Симидчиева от „Локомотив”/София/, Никол Илиева /„Плевен 21”/ , Ростислав Петков /„Хасково”/  и Иван Николов  /ЦСКА/. Равенство Цецо направи с Волен Дюлгеров-„Етър”/Велико Търново/ и Владимир Петров. Лидерът Явор Тодоров единствен победи Цветан Стоянов в първия за годината турнир. За отбелязване е второто място на казанлъшката надежда в своята възрастова група/ даже и при по-големите  44 участника до 12 години/. След 7 кръга в двудневния турнир на 38-мо място с 3,5 точки е казанлъчанката Цвета Добрева/момичета до 14 години/. В другата група „7Б” от 77 шахматисти на 60-та позиция е Пламен Стойчев отново от  „Казанлък’21”. Контрола на игра  бе 50 минути на състезател за завършване на партията и добавено време от 10 секунди на ход. Турнирът  бе разделен на 2 групи  по  „швейцарска система”  и    бе валиден за българския рейтинг. За направа на двойките се използваше  компютърната програма “SWISS MANAGER”.