Счупихме каръка, „розите“ с четвърта победа

В празничния Петковден „Розова долина“ прекъсна серията от неуспешни двубой с победа у дома в 11-ти кръг на първенството на Трета лига – Югоизточна група срещу гостуващия „Ямбол 1915“. Домакините откриха резултата в 18-та минута след силен и плътен шут от пеналтерията на Ивелин Илиев. Малко преди това, Валентин Славов пропусна да се разпише в срещата, след самостоятелна атака. Голмайсторът Илиев изпусна втора възможност да отбележи във вратата на гостите в 34-та минута, след пас на завърналия се в игра след кратко отсъствие капитан на „розите“ Атанас Апостолов. Изравнителният гол за състава от Ямбол стана факт в 38-та минута.
Последваха два бързи гола за домакините от „Севтополис“.
В 41 минута Атанас Апостолов, с техничен прехвърлящ удар след подаване от над 30 метра на Ахмед Фаиков, покачи на 2:1, а в 44-та мин. Ивелин Илиев вкара второто си попадение в срещата. Своят хеттрик Илиев отбеляза, след атака на Даниел Иванов, който подаде на Апостолов, за да покачи Ивелин Илиев на 4:1. Секунди след това домакините отново стигнаха до гол, отбелязан от Атанас Апостолов след самостоятелна атака. Така, за около час игра, гостуващият тим на Ямбол бе напълно „разоръжен“, а възпитаниците на старши треньорът Иван Петров можеха спокойно да доизиграят срещата при пълно превъзходство на терена за крайното 5:2. Гостите отбелязаха второто си попадение в срещата при изпълнение на ъглов удар.
 „Розите“ играха в състав:  Александър Петрунов, Милен Христов, Петко Георгиев, Даниел Иванов, Христо Паричков, Николай Стоичков, Ахмед Фаиков, Атанас Апостолов – капитан, Ивелин Илиев, Валентин Славов и Кристиан Петров. Двубоят от 11-ти кръг пропуснаха Димов, Таушанов и Тилев.