Стрелците от Казанлък са сред най-добрите в България

От 5 до 8 февруари в София се проведе Държавно първенство по спортна стрелба с пневматично  оръжие за юноши и девойки младша и старша възраст, мъже и жени. Състезателите от клуб  „Севтополис“, с треньор Нели Йончева, участваха в почти всички дисциплини както на пушка, така и на пистолет.

В  дисциплината „team mix“ на пистолет за жени и мъже Симона Милева и Атанас Янев успяха да  се  класират за полуфиналите и много малко не им достигна, за да вземат медал. При девойки  и  юноши в същата дисциплина, но на пушка, Петя  Петкова и Любомир Лазаров  също  достигнаха  до полуфиналите, но и те останаха на  крачка от медал. Но в индивидуалната надпревара при  юноши старша възраст на пушка Любомир Лазаров успя да се пребори на финалите и заслужено  завоюва сребърен медал. При жените на пистолет, при много голяма конкуренция, Симона  Милева също успя да влезе на  финал и зае 7-мо  място. Много добре се представи и Нели  Стоилова, която за първи път участва на Държавно първенство, като тя зае 13-то място .

В края на седмицата – от 10 -ти до 12-ти  февруари се проведе първият от много  години  международен турнир по спортна стрелба в България „Grand  Prix“ Sofia. В него от клуб  „Севтополис“ взеха участие Симона  Милева и Атанас Янев. В състезанието се включиха най-добрите състезатели от Република  Сърбия, Република Северна Македония и Гърция. По жребий  Симона се  падна да  стреля на коридора пред олимпийската шампионка от Рио де Жанейро Анна  Коракаки. Тя доказа, че наистина е много добър  състезател и отново успя да се класира за  финалите и зае  8-мо място.