Славина от „Казанлък Волей“ сред евро и световния елит!

Националният отбор по волейбол на България за жени замина за Турция, където в петък започва участието си в тазгодишното издание на Европейската лига. Нашите са в предварителна Група „А“ заедно с отборите на Турция, Румъния и Унгария. Регламентът предвижда всяка една държава ще бъде домакин по един път, като се играе на турнирен принцип, по системата „всеки срещу всеки“. Първият турнир от надпреварата е в турския град Бурса от 14 до 16 юни. България ще бъде домакин на последния турнир във Варна  (4-6 юли). Първите два отбора се класират за финалната четворка, домакин на срещите в която отново ще бъде България. Нашият отбор по право се класира за нея. Мачовете са на 13 и 14 юли. А първите два тима добиват право за участие в „Гран При’ 2014“. Припомняме, че през миналия сезон 2012 българките спечелиха среброто в Европейската лига на финалния турнир в Чехия, като загубиха спора за титлата от домакините с 0:3. Второто място обаче ни класира за „Гран При“, като по този начин за първи път волейболистките ни извоюваха правото да бъдат сред световния елит. Селекционерът на женския национален отбор по волейбол на България Марчело Абонданца обяви  състава за „Европейската лига“. За разлика от миналата година обаче, когато правилникът разрешаваше 14 състезателки, през настоящото издание на надпреварата за отделните турнири пътуват само 12 състезателки.В състава единствена от българския шампионат/НВЛ/ е поканена и Славина Колева („Казанлък Волей“),както и дъщерята на треньорката в школата ни Лариса Китипова-Лора(„МТФ-Щутгарт“-Германия).Поканата за чаровната брюнетка Славина сред „Лъвиците“ е прецедент в казанлъшката най-нова спортна история.Посрещачката, която бе обявена за MVP-„най-полезна“ на женското първенство в България е поканена за „краен нападател“.Даже и с контузия на ръката бе аплодирана често и бурно в местната зала „Багира-Арсенал“.