Силен „Розова долина“ отказа „Баските“ от Куклен!

„Атлетик“ загуби насред  Куклен от нашия „Розова долина“ (Казанлък) с 2:0. Срещата бе от 27-ия кръг на „Югоизточната Трета лига“.

В 34-ата минута  Росен Димитров насочи топката в мрежата след пробив и пас на Венцислав Иванов. Съавторът премахна интригата, завършвайки самостоятелен „пробив“ с попадение в 80-ата минута. Още две възможностите създадоха гостите след почивката.

„Един от най-добрите ни мачове през втория полусезон, който изиграхме. Бяхме в оптимален състав и създадохме няколко навлизания в наказателното поле на тима от Куклен. Почнахме „събрани“ и концентрирани. След половин час игра Венци Иванов в първото „по-чисто положение“ по „крилото“,  влезе с дрибъл и добре поиска топката между отделните линии. Венци я центрира към Росен Димитров, последният от близо 5 метра я шутира, вратарят спаси, но той си я „довкара“ за 0:1.

Много груба игра на домакините, главният съдия им спести поне два червени картони! Липса за пореден път на спортсменска игра!

Второто полувреме отново излязохме „подредени“, с добра тактическа схема на негостоприемния стадион в Куклен. При една контраатака отново Венци Иванов се „измъкна“ пред уморените защитници на домакините, „излъга“ двама и със самостоятелен рейд отбеляза за крайното 2:0 за нас , близо 10 минути преди края. Добър мач, доволен съм, важни три точки! Предстоят ни две домакински срещи с отборите от Карнобат и Карлово“, коментира „старшията“ Наско Апостолов.

От 2016 година насам това е едва третата победа като гост от 8 мача, след общо 16 срещи между двата тима.

На стадион „Атлетик“ казанлъшкият тим излезе така: Христов, Венцислав Иванов, Димитър Димитров, Минков, Георгиев, Вергиев, Монир Ал Бадарин, Росен Димитров, Маринов, Иво Иванов-капитан, Йорданов.

Преди мача на 6 април от 17 часа с „Карнобат“ сме 7-ми с 41 точки от 20 отбора. Преди 28-ия кръг в Трета лига на Югоизток „инкасирахме“ 13 победи, две равенства и 12 загуби, с положителен голов актив от 42-31 /+ 11 попадения/.

One thought on “Силен „Розова долина“ отказа „Баските“ от Куклен!

1. Какво значи не гостоприемният Куклен? Нямаше никакво напрежение! Сами си създавате интриги, или така ви е казано да Пишите.