Силвия и Кристиана от Казанлък поглеждат към „Евро’25“ с победа

Женският национален отбор започна по най-добрия начин квалификациите за Евро 2025, побеждавайки като гост Казахстан с 1:0. Единственото попадение в срещата реализира Симона Петкова в последните секунди на даденото от съдията продължение на първото полувреме.

Няколко минути по-рано “лъвиците” бяха пропуснали страхотна възможност да открият резултата, след като Ивана Найденова не съумя да реализира дузпа, отсъдена за нарушение на Демидова срещу Лора Петрова. След като поведе, селекцията на Силвия Радойска успя да съхрани преднината си до самия край на срещата и заслужено се поздрави с трите точки на старта на квалификациите.

Българките са в група C4, като освен Казахстан ще срещнат още съставите на Румъния и Армения. В другия двубой от нашия поток румънките постигнаха убедителен успех с 5:0. Следващият мач на България е домакинство на Армения във вторник, 9 април, на стадион “Александър Шаламанов” в София. Срещата започва в 18:00.

Съставът на България:

12. Роксана Шахънска, 6. Силвия Кефалова, 3. Яница Иванова (78 – 2. Николета Бойчева), 5. Нора Димитрова, 11. Кристиана Караиванова, 9. Лора Петрова, 19. Йоана Станкова, 22. Ивана Найденова (78 – 10. Леонора Желева), 17. Симона Петкова (69 – 15. Ивет Василева), 7. Евдокия Попадинова (85 – 8. Полина Ръсина), 14. Димитра Иванова (46 – 20. Виктория Адрианова)

Селекционер: Силвия Радойска

Голмайстор: 0:1 Симона Петкова 45