„Розите“ потопиха „Акулите“ край Бургас

„Розова долина“ поднесе изненадата в 28-мия кръг на първенството на Трета лига-Югоизточна група след победа при гостуването си на „Черноморец 1919“ Бургас. На стадиона в Долно Езерово „Червено знаме“, „Розите“ продължават възходящата си победна линия след 2:0 в дербито при аматьорите. В 14-та минута Ивелин Илиев откри за казанлъшкия отбор след центриране, а в 68-та минута голмайсторът Пламен Колев удвои резултата. Останал сам срещу вратаря, нападателят на „Розите“ „затвори“ двубоя за ценните три точки на тима, а бургаските футболисти бяха надиграни от момчетата на Атанас Апостолов в студения съботен ден край Бургас.

15 минути преди финалния съдийски сигнал домакините удариха греда, а казанлъчани изиграха правилно тактически двубоя и отново спечелиха победа срещу един от лидерите в групата. Независимо от кадровите проблеми, „Розите“ надиграха тотално един от претендентите за професионалния футбол, а в края на мача, Илиев пропусна да направи резултата класически. Първите 45 минути бяха белязани с неприятната контузия на един от офанзивните ни голмайстори Венцислав Иванов, който бе принудително заменен. Следващият кръг ще е домакински. На стадион „Севтополис“ гостува „Гигант“ Съединение, на 13 април, четвъртък, от 17:00 ч.

ФК „Розова долина“ игра днес в състав: Димитър Иванов, Веинцислав Иванов, Димитър Димитров, Илиев, Иво Иванов-капитан, Кольо Чахов, Колев, Цветан Чахов, Стоян Иванов, Ангелов и Фаиков.