„Розите“ загубиха дербито от лидера „Загорец“

Под непрестанен дъжд и подгизнал терен се игра срещата от 25-ти кръг между лидера „Загорец“ Нова Загора и „ФК „Розова долина“ в Казанлък. Старши треньорът на казанлъчани Александър Георгиев имаше трудната задача да започне двубоя с доста отсъстващи титуляри, а и „розите“ останаха с човек по-малко, тъй като Милен Христов трябваше да напусне играта, заради червен картон след 60-та минута.

Гостите от Нова Загора реализираха своите три попадения през второто полувреме. Още с подновяването на мача, „Загорец“ откри резултата, а 15-минути по-късно гостите покачиха на 0:2, след изпълнение на дузпа, а „розите“ се лишиха от още един титуляр – Милен Христов напусна терена. В 75-та минута бе реализиран и третият гол за гостите от „Загорец“.

В двубоя не участваха Петрунов, контузените Рачев, Калайджиев и изтърпяващият наказание Петко Георгиев, което доста намали шансове ни за равностоен двубой.

В следващия кръг, на 14-ти април, ФК „Розова долина“ играе навън срещу ФК „Димитровград-1947“. Отборът на Казанлък е четвърти в класирането, а утре се играят още три срещи от първенството на групата.