„Розите” загубиха две точки от аутсайдера „Тунджа”

ФК „Розова долина“ и „отборът от нашата черга“-“Тунджа 1915“ (Ямбол) завършиха миролюбиво 1:1 в мач от 20-кръг на Югоизточната „В“ група. Гол в самия край на срещата донесе точката на гостите, а зрителите на стадион „Севтополис“ буквално бяха обляни със „студен душ“от нелепо изпуснатата победа. Още в първата си атака „Розите“ създадоха напрежение пред вратата на съперника с центриране отляво и удар на Николай Стоичков в тялото на вратаря. В 11-та минута Григор Георгиев от казанлъчани стреля от воле, но топката профуча край десния страничен стълб. В тези минути играта се водеше в полето на гостите, но домакините трудно стигаха до голови ситуации. В 33-та минута Чергев изведе Григор Георгиев, който напредна и бе повален в наказателното поле. Съдията отсъди дузпа, но не показа картон на защитника. С изпълнението на наказателния удар се нагърби Иван Чергев, който бе точен – 1:0 за „Розова долина“. До края на полувремето двата отбора създадоха по едно положение, но не промениха резултата. Това полувреме ще се запомни и с многото показани жълти картони на играчите от двата тима. Второто полувреме започна с положение за гол за „розите“, но вратарят на „Тунджа“ спаси топката влизаща в долния му десен ъгъл. Постепенно домакините се „дръпнаха назад“ да пазят резултата, като използваха възможностите си за бързи атаки. В самия край на мача играч на гостите отправи чудесен прехвърлящ параболичен удар, който влезе в горния десен ъгъл на вратата, пазена от Златко Костадинов за 1:1.При прекрасно време и малко публика, двубоят бе с две „лица“- силно първо и слабо второ полувреме.Казанлъчани играха в състав Костадинов, Николай Цонков, Нейчев-играещ капитан и помощник-треньор , Николай Архипов, Александър Георгиев-играещ треньор , Иван Николов /Паричков/, Чекаров, Апостолов /Кьосев/, Григор Георгиев, Николай Стоичков, Иван Чергев /Асенов/. Преди гостуването в неделя на „Стралджа“ сме отново 14-ти с 15 точки от 17 тима и 19 мача.