Радослав Великов започна с победа

Радослав Великов стартира с победа в квалификациите на олимпийския турнир по борба. Възпитаникът на Симеон Щерев победи с 2:0 части таджикистанецът Николай Ноев, предаде БЛИЦ.

Двамата борци действаха на сигурно и след изтичането на първата част резултатът беше 0:0. Руди имаше възможност да тегли жребия за захват, а съдбата отреди именно той да атакува. Българинът бе перфектен, повали съперника и записа точка.

Втората част се разви идентично на първата, но този път Ноев трябваше да атакува. Таджикистанецът обаче на два пъти събори Великов преди съдията да е дал сигнал за начало на атаката и в крайна сметка отнесе наказателна точка, а Руди взе победата.

В 1/8-финала, който започва около 16:00 часа, Великов ще се изправи срещу грузинеца Владимер Хинчегашвили, който победи с 2:1 части Ибрахим Мохамед.