Първи старт в атлетиката с казанлъшко участие

Казанлъчанката Деница Карамфилова, която продължава да се състезава за ЛК „Цветанка Христова“, завърши с пето място на гюле в 49-я Международен турнир „Академик“ за жени и мъже в София. С 10,77 метра от третия си опит Деница завърши на пета позиция в първия за сезона на атлетиката старт. Общо 11 жени атакуваха медалите в дисциплината, а в надпреварата участие взеха над 200 атлети, включително гости от Гърция, Северна Македония и Сърбия.

В началото на сезона в зала се проведе и националният шампионат за момичета и момчета под 14 г. (11 януари), в който казанлъшките клубове нямаха участие.

Нашите атлети се включват традиционно в първенствата за юноши и девойки под 18г. и под 20г., като датите в календара на 2020 година са съответно на 18-19 и 25 и 26 януари.