Първа загуба у дома след интрига!

Поредно петгеймово дерби между топотбори в Националната волейлига  на България за жени  този път  видяха зрителите в казанлъшката зала „Багира- Арсенал“.  В среща от седмия кръг, изиграна пред препълнени от зрители трибуни, местните любимки от „Казанлък Волей“ отстъпиха с 2:3 (22:25, 25:18, 25:23, 23:25, 12:15) пред вицешампионките от „Левски Волей“ (София).

Първият гейм бе доста равностоен, с леко преимущество за „сините“, които успяха да го капитализират, спечелвайки гейма с 25:22 с успешна атака на Гергана Петрова за последната точка.  Във втория гейм казанлъчанки  наложиха надмощие, натрупаха солидна преднина и Веселина Григорова с точка в нападение затвори частта при 25:18.  Софиянки се опитаха да отговорят като поеха инициативата в третия гейм, но постепенно домакините ги догониха в резултата.  След 19:19 серия от чудесни сервиси на Виолина Николова дадоха значително предимство на Казанлък – 23:19.  „Левски“ обаче не се предаде веднага и намали изоставането си до само точка, но в крайна сметка капитанката Ася Динова атакува успешно за крайното 25:23 в полза на домакините.  Четвъртият гейм се разви подобно на третия, но с различен завършек.  Отново момичетата на Стоян Гунчев догониха тези на Радослав Бакърджиев от Казанлък в резултата, но този път гостенките показаха по-здрави нерви в края и след 25:23 вкараха мача в тайбрек.  След 5:4 за казанлъшкия тим в петия гейм „сините“ направиха 4 поредни точки при сервиси на Вероника Бежандолска и си осигуриха комфортна преднина при смяната на полетата.  Насърчени от родната публика, казанлъчанки продължиха да се борят до края, когато успешна блокада срещу атаката на Веселина Григорова хвърли софиянки в екстаз от постигнатия успех.

Така, освен чистата победа на „жълтите“ над „сините“ в първия кръг, всички дербита между първите четири отбора в класирането – „Марица“ (Пловдив), „ЦСКА-Демакс“ (София), „Казанлък“ и „Левски“, в първия дял от шампионата завършиха след тайбрек.  Преди последния мач за полусезона – отложения за 24 ноември „Марица“ – „Феникс 09“ (Шумен), в класирането води ЦСКА със 17 точки, следван от „Казанлък“ с 16, „Марица“ и „Левски“ с по 15.  От 25 до 27 ноември Казанлък ще бъде домакин на турнир от Националната волейболна лига при жените в залата ни „Багира-Арсенал“, като след жребий  ще участват „Марица“/Пловдив/, „Феникс’09“/Шумен/ и „Спартак’96“/Плевен/.