Поредно класиране в „ТОП 3“ за Дренчев!

Ds olil

Казанлъшкият гросмайстор Петър Дренчев /от тима на”Марек”-Дупница/ е трети само на половин точка от лидера в мемориален турнир.В рамките на един ден 68 мъже и жени/12 от тях със звания в шахматната игра от България и Израел/ от 22 клуба изиграха 301 партии в памет на мм Богомил Андонов.Едноименният местен шахклуб , Община Кюстендил и ШК”Левски”,заедно с младежки дом”Братство” домакинстваха на 2-ия мемориален турнир по блиц шахмат”Богомил Андонов”.След 9 кръга по „швейцарската система” в един ден и контрола за игра  10 минути + 5 секунди добавено време на състезател за завършване на партията,участниците си разделиха 1210 лв.от наградния фонд.Казанлъчанинът Петър Дренчев надделя в 6 срещи и извоюва две равенства, с едва една допусната загуба от носителя на купата и победител фм Борислав Иванов /”Виктори” Благоевград/. Дренчев победи в партиите на отворения блиц турнир в Кюстендил: нм Емилиа Георгиева /”Локомотив” София/,Парван Аспарухов /”Юрий Бендерев  1912” Перник/,Павел Янев /„Каиса” Варна/,Росен Илчов /”Кракра Пернишки 2009” Перник/,фм Георги Филев/ЦСКА/ и съотборника си им Николай Милчев.Реми местният гросмайстор постигна с им Димитър Мархолев /”Марица Изток” Раднево/ и гм Григор Григоров/”Локомотив 2000” Пловдив/.Един от най-силните ни и успешни гросмайстори Петър Дренчев,който бе и трети в стартовия лист по рейтинг ЕЛО 2490,спечели 7 точки само на равенство от купата и спечелването на турнира в Югозападна България.След поредния „ТОП 3” и успех,за възпитаника на казанлъшката школа предстоят  два значими международни форума във Велико Търново-Първи международен турнир”Старата столица” и „2-ият Гранд Евро Оупън Златни Пясъци’2013”.