Петгеймова драма в Пловдив, „Казанлък“ загуби второто място в шампионата

„Казанлък“ загуби отложения мач с „Раковски“ с 3:2 след над 120 минути игра в пловдивската зала „Олимпиада“(25:18, 25:22, 15:25, 19:25, 15:12). С 24 точки след 11 мача в женското първенство отборът на Казанлък вече е на трето място във временното класиране, след днешната загуба, четвърта от старта на сезона за момичетата на Страхил Балов. „Раковски“ Димитровград остават на две точки разлика от казанлъчанки след двучасовата битка за спечелването на отложения 8 кръг. Независимо от точките, победите са решаващи са позиционирането в шампионата. Димитровградчанки имат 8 успешни срещи срещу 7 за „Казанлък Волей“ и изместват отбора ни от втората позиция.

В следващия кръг по програма трябваше да играем с „Бургас 07“, който се отказа от участие в шампионата, а казанлъчанки ще добавят още три точки след служебната победа над тима от морето. Следват две тежки гостувания – на „Марица“ и ЦСКА. В последния 13-ти кръг съставът ни приема „Славия“ на 7 март.