Панчугов-Узунов вече с историческо класиране!

Дебютантът „Казанлък Моторспорт” и Панчугов-Узунов вече с историческо класиране!

Стефан Панчугов спечели окончателно шампионската титла в клас „Х2”- автомобили до 1600 куб.см. на от Националния планински шампионат. Планираният кръг в Търговище няма да се състои и това официално „коронова” енинския „ас” в екстремните спортове с мирис на бензин. С 89 точки след планинско „Българка” дебютантите от „Казанлък Моторспорт” са вицешампиони в отборния планински шампионат от над 25 клуба и 8 тура. Като средства до 2000 лв.на състезание с лични средства „струва удоволствието” на тандема Панчугов – Узунов. Припомняме, че след 8-мия кръг на националния планински шампионат – финалното планинско „Българка” пилотът на „Казанлък Моторспорт” Стефан Панчугов с Хонда Сивик” в клас „Х2” остана втори в групата си и 15-ти в крайното генерално подреждане. Панчугов със седем победи от осем старта е шампион сред 8 пилота и още преди „Шипка’2012” взе и приза за
 най-ефективен и атрактивен сред любителите на високите скорости. Съотборникът му Милен Узунов /от „Казанлък Моторспорт” с „Хонда Сивик”, „Х3”/ също е вече вицешампион и 12-ти в генералното класиране на „Българка” край Сливен. Енинецът Стефан Панчугов ще е с шампионската купа, а Узунов – първи подгласник на шампиона от общо 6 автомобила и сребърен медал в крайното класиране. С „Форд Ескорт” в „Х3” екснационалът по колоездене Стефан Кушлев е с 4-то място в новия си клуб „Казанлък Моторспорт”. Стефан Георгиев – „Ефко Рейсинг тим” в клас „Х4” бе с трето място с автомобила си „Форд Ескорт” в последното планинско сътезание. Една спортсменска постъпка бе коментирана дълго. След като стартира в Казанлък за първи път през сезона и записа първите си 10 точки, старозагорският „ас” Стефан Георгиев отново бе поразен от технически „вирус”. Той не завърши в двата първи манша заради строшената главина на своя „Форд”, а за да регистрира време в официален старт получи професионална и напълно колегиална помощ от адаша си Стефан Кушлев, който му отстъпи своя „Ескорт” за третия тренировъчен манш. От „Ефко Рейсинг” пък преотстъпиха гуми, което е достойно за уважение, аплаузи и пример.