Панчугов се завърна с купа на писта Стара Загора

Пилотът от Енина Стефан Панчугов спечели купа, второто място в серия „туринг“ на писта Стара Загора, 3-и кръг от националния шампионат на Затворен маршрут. Победител в състезанието стана 18-годишният пилот Иван Влъчков, шампион за миналата година в „туринг“. Той завърши с 16.406 секунди аванс пред пилота на „Казанлък Моторспорт“ Стефан Панчугов с „Хонда Сивик“. Пилотите в тази серия трябваше да навъртят 12 обиколки преди финиша. Трети се класира Красен Василев от „Ефко Рейсинг“с „Рено Клио“.

Победител в клас „Спорт“ стана Ерменко Ерменков, а съотборникът на Панчугов – Симеон Симеонов завърши трети.

В клас „Макси“ лаврите обра Пламен Камбуров. В трите надпревари участваха 41 пилота.

Следващият старт от републиканския шампионат на затворен маршрут е Писта Бургас, след две седмици.