Очаквано злато и шампионски приз за Станислава и Казанлък!

Пореден 11-ти златен медал спечели казанлъчанката Станислава Василева в сектора за „хвърляне на копие” в „града под тепетата”.От 17 девойки старша възраст номинираната не един път за „Спортист на Казанлък” прати копието на 38,43 метра,което е точно на сантиметър от личния й рекорд.Това  е първо шампионско отличие за 2013 година за спортен Казанлък,спечелен очаквано от националката от града ни,възпитаничка на покойната Цветанка Христова и настоящата й треньорка Светла Миткова.Последната съчетава много професионализъм,дисциплина и обич към децата от школата,за да печелят поредна година отличия за Казанлък.Пловдив  прие Държавното зимно първенство в хвърлянията. Датите на шампионата са днес  23 и утре 24 февруари, а мястото е стадион „Пловдив“. ЛК „Цв. Христова”  участва в дисциплините диск и копие при юноши и девойки старша възраст с 11 свои състезатели. Първите си медали за годината, казанлъшките лекоатлети спечелиха преди седмица в Добрич, където се проведоха Държавните първенства за девойки и юноши до 16 години, младша и старша възраст. Със сребро от участието си в тях на гюле са Борис Керанов и Деница Карамфилова, а Ясмин Бошнак спечели бронзов медал при девойките до 16 г. Единствено Богдан Замтиков ще пропусне  проявата, тъй като лекува стара травма.